Hakkımızda

Proton Metal Döküm Talaşlı İmalatı San ve Tic Ltd Şti 2006 yılından bu yana içten yanmalı motorlar, kompresörler,klima ve soğutma sistemleri için piston ve biyel kolu imalatı yapmaktadır.
Üretim tesisimizde 30-220 mm çaplarında değişen pistonlar için biyel kolları imalatı yapılmaktadır. Daf, Scania, Mercedes, Volvo, Dorin, Copeland, Bitzer, Lupamat gibi tüm gruplarda hizmet vermekteyiz.
Ürettiğimiz ürünler iç ve dış piyasalarda müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.
Deneyimli bilgi birikimimiz, uzman ve tecrübeli kadromuz , gelişmiş üretim teknolojimiz ile müşterilerimize ISO 9001:2008 ulusal ve uluslararası standartların öngördüğü kalite standartlarında ürünler sunmanın gururunu yaşamaktayız.
Kalite sistemimizin uygulanması ve sürekli iyileştirilmesi ile müşteri ihtiyaç ve beklentileri daha iyi şekilde karşılanacak ve müşteri memnuniyetinin artırılması sağlanacaktır.


Vizyonumuz:

Toplam kalite yönetimi felsefesi ile kurumsallaşarak gelişmiş rekabet gücünü arttırmak, sürekli istikrar ve iyi bir istihdam anlayışını destekleyen yatırımlarla satış ve satış sonrası hizmetlerimizi yüksek kalite standartlarında sunarak dünyanın öncü üreticileri arasında yer almaktır.

Misyonumuz:

Kaliteden ve yüksek verimliliğimizden ödün vermeden daima yaratıcı ve yenilikçi düşünceler doğrultusunda sektör standartlarının yükselmesine katkıda bulunarak müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılayan tüm dünyanın tanıdığı güvenilir bir marka olmak.